Twój sklep pszczelarski
Tel/Fax: +48 55 232-46-04
Przedsiębiorstwo Pszczelarskie „ŁYSOŃ” oferuje najlepsze książki o pszczelarstwie. Stanowią one doskonałą bazę wiedzy dla właścicieli pasiek. Dla wszystkich osób, które kochają pszczelarstwo książka zakupiona w naszym sklepie będzie idealnym przewodnikiem, który dostarcza informacji z zakresu przygotowania uli, hodowli pszczół i matek oraz produ...
Przedsiębiorstwo Pszczelarskie „ŁYSOŃ” oferuje najlepsze książki o pszczelarstwie. Stanowią one doskonałą bazę wiedzy dla właścicieli pasiek. Dla wszystkich osób, które kochają pszczelarstwo książka zakupiona w naszym sklepie będzie idealnym przewodnikiem, który dostarcza informacji z zakresu przygotowania uli, hodowli pszczół i matek oraz produkcji miodu. Literatura pszczelarska, to jednak nie koniec naszej oferty. Polecamy również książki w zakresie ziołolecznictwa.
"Łowcy miodu" to pierwszy w historii polskiej kinematografii laureat "Zielonego Oscara". Film porusza światowy problem ginięcia pszczół pokazując bartników i miejskich pszczelarzy.
Adresowana jest do początkujących pszczelarzy. Autor podpowiada, jakie prace pasieczne i kiedy należy wykonywać. Wydawnictwo Pasieka Autor podpowiada początkującym pszczelarzą, jakie prace pasieczne należy wykonywać w poszczególnych miesiącach.
Druga część bestsellerowego podręcznika opisującego praktyczne współczesne pszczelarstwo. Wydawnictwo Pasieka
Propolis w Apiterapii (prof. Ryszard Czarnecki)Autor: Prof. dr hab. Ryszard CzarneckiOprawa: miękkaRok wydania: 2013Liczba stron: 39Wymiary: 148 mm x 210 mm
Autor w sposób wyczerpujący opisuje warunki, sprzęt i metody wychowu matek pszczelich. Ponadto porusza zagadnienie doskonalenia pogłowia pszczół.
Doskonała książka dla osób które chciałyby zająć się wychowem matek pszczelich. CHWILOWY BRAK TOWARU.
Broszura o pozyskiwaniu obnóży pyłkowych oraz pierzgi. Dotychczas nie było na rynku wydawniczym tak dobrej pozycji na ten temat.
Pszczele cuda to książka napisana w sposób przystępny i zarazem zachęcający zwrócenia uwagi, że w ulu są wytwarzane naturalne leki, których nie potrafi wytworzyć najnowocześniejsze laboratorium chemiczne...
Książka "Pakiety i odkłady" (Sławomir Trzybiński) Jednym ze sposobów poprawienia opłacalności chowu pszczół jest rozszerzenie asortymentu wytwarzanego w pasiece...
Autorka opisała sposób sterowania rozwojem siły rodzin pszczelich pozwalający w pełni wykorzystać pożytki nektarowo-spadziowe.
Książka "Gospodarka w ulach styropianowych" wydanie II (Sławomir Trzybiński) Autor porusza zagadnienia istotne dla każdego pszczelarza gospodarującego w styropianowych ulach wielokorpusowych. Ule styropianowe są coraz bardziej popularne, dlatego autor porusza szereg zagadnień związanych z nimi m.i. organizacje pracy w pasiece stacjonarnej i wędrownej,...
Książka "Co może miód " (Helena Noskowicz-Bieroniowa) Na tle historii i współczesnego pszczelarstwa pokazuje zastosowanie w profilaktyce i leczeniu wszelkich produktów pszczelich.
Autor: Andrzej Pidek Wydawnictwo: Sądecki Bartnik Strony: 114 Format: 16x23cm Rok wydania: 1999 Oprawa: miękka ISBN: 83-910477-1-7
Apiterapią nazywamy metodę leczenia, w której do celów profilaktyki i rekowalescencji w przypadku choroby stosuje się produkty pszczele, pokazując ich niezwykłą moc lecznicza, która ma za zadanie zapewnić lepsze zdrowie człowiekowi w każdym wieku.
Książka opisuje metody leczenia chorób uszu, nosa, gardła przy pomocy propolisu.
Cała gama przepisów na dania z miodem, którego używa się nie tylko do wypieków, deserów,nalewek, sałatek, ale nawet do mięs!
Książka zaliczana jest do klasyki literatury pszczelarskiej. Mimo że od jej wydania minęło kilkadziesiąt lat i wiele od tego czasu się zmieniło, to nadal jednak znajdują się w niej tematy ważne i ciągle aktualne.
W książce znajdziemy m.i. opis ułożenia gniazda przed zimą z matka przechowywaną w izolatorze. Zasady przeciwdziałania rójce przy pomocy izolatora, praktyczny schemat walki z warozą, czy podstawy wielomatecznej zimowli i wiele innych interesujących zagadnień.
Dokładnie opisane choroby, ich skutki oraz przyczyny, a także okres, w którym najczęściej występują dane choroby.
Książka obejmuje wiele zagadnień. Autor ma nadzieję, że ich opracowanie pozwoli znaleźć odpowiedzi na stawiane pytania, a także potwierdzi słuszność obranych założeń. Ostatecznie zaś ukaże obowiązki właścicieli pszczół, a tam gdzie to możliwe, prawa, w zakresie prowadzenia gospodarki pasiecznej w prawie polskim.