Przegonki

Miodobranie to jedna z najważniejszych chwil w sezonie pasiecznym. Oznacza to, że powinniśmy podejść do niego z rozwagą i ostrożnością, by nie drażnić rodzin pszczelich. W czasie miodobrania pszczoły mogą przeszkadzać, a nawet atakować pszczelarza. Rozwiązaniem tego problemu jest przegonka do ula, którą montuje się w powałkach. To dzięki niej be...

Miodobranie to jedna z najważniejszych chwil w sezonie pasiecznym. Oznacza to, że powinniśmy podejść do niego z rozwagą i ostrożnością, by nie drażnić rodzin pszczelich. W czasie miodobrania pszczoły mogą przeszkadzać, a nawet atakować pszczelarza. Rozwiązaniem tego problemu jest przegonka do ula, którą montuje się w powałkach. To dzięki niej bezpiecznie odbierzemy dojrzały miód z nadstawki, nie naruszając jednocześnie trybu pracy i życia rodziny pszczelej czy powodując strat miodu. Sklep Łysoń oferuje przegonki dla pszczół różnej wielkości wykonane z trwałych i praktycznych materiałów.

Jak działa przegonka dla pszczół

Przegonki do uli wprawia się do poziomej przegrody wykonanej ze sklejki wodoodpornej i wkłada pomiędzy gniazdo, a nadstawkę. W ten sposób będzie ona pełniła rolę jednokierunkowego tunelu zamykającego przejście w kierunku odwrotnym.
Dzięki temu nie tylko sterujemy pszczołami, ale po 24-48 godzinach będziemy mogli przystąpić do miodobrania bez obecności latających pszczół. Przegonka pszczelarska jest stosowana i polecana szczególnie w ulach wielokorpusowych. Sprawdzi się w szczególności w średnich i dużych pasiekach, w których miodobranie bywa bardzo czaso- i pracochłonnym procesem.

Jak wybrać najlepsza przegonkę do ula

Przegonki dla pszczół mogą być wykonane z różnorodnych materiałów takich plastik lub poliuretan. Wstawia się je we wspomniane wcześniej drewniane sklejki. Każdy z modeli ma podobne właściwości, przy czym najpopularniejsze produkty mają 8 przelotów, którymi pszczoły przedostają się do gniazda. Przegonki do uli warto dobrać pod kątem rodzaju ula, jego wielkości czy ilości poziomów.

Przegonka w ulu i inne akcesoria do miodobrania

Przegonka dla pszczół nie jest jedynym praktycznym akcesorium pszczelarskim, które ułatwi i przyspieszy miodobranie. Przygotowując się do tego procesu, należy wyposażyć się w pusty i czysty korpus z dennicą i daszkiem do przenoszenia plastrów, szczotkę do omiatania robotnic czy kombinezon pszczelarski, który ochroni nas przed ewentualnymi ugryzieniami. Niezbędne będą również podkurzacz oraz profesjonalny sprzęt do pozyskiwania miodu, które sprawią, że prace w pasiece przebiegną sprawnie i bezproblemowo.

Więcej

Przegonki Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów