ODYMIACZ RĘCZNY

W3010

Nowy produkt

ODYMIACZ RĘCZNY

Więcej szczegółów

85,90 zł brutto

Więcej informacji

Odymiaj pszczoły skutecznie przy użyciu leku Apiwarol. Zastosuj najnowsze i praktyczne rozwiązanie – odymiacz ręczny. To jedno z najefektywniejszych urządzeń usprawniających pracę pszczelarza w pasiece. Dedykowany jest on szczególnie dla uli poliuretanowych i styropianowych. Wymogi aplikacji leku i jego testy wyszły jak najbardziej pomyślnie – rodzina pszczela otrzymuje tym samym kolejne skuteczne narzędzie w trosce o jej kondycję.

Omawiany odymiacz to bardzo proste i skuteczne rozwiązanie. Giętka rurka przymocowana jest do specjalnej końcówki gdzie rusztem jest siateczka. Końcówka ta jest w odpowiedni sposób uformowana. Rurka kończy się specjalną ręczną pompka w kształcie gruszki. Waga całości to tylko 130 g. Zapaloną i tlącą się tabletkę umiejscawiamy na siateczce. To bardzo ważne aby tabletka się tliła – zdmuchujemy płomień palącej się tabletki. Następnie w miejscu otworu wentylacyjnego ula umieszczamy końcówkę odymiacza. Pompka w kształcie gruszki posłuży nam do dostarczenia powietrza, które jest niezbędne, aby tabletka się tliła. Kilkukrotne, delikatne naciśnięcie pompki dostarczy do wnętrza odpowiednią ilość powietrza. Dzięki temu tlący się lek wraz z substancjami czynnymi, dostaje się bezpośrednio do wnętrza pszczelego gniazda.

Odymiacz zbudowany jest z materiałów, które umożliwiają pełne wypalenie się tabletki -  leku. Jednocześnie nieznacznie tylko nagrzewa się końcówka z metalu. Gdy tabletka się w pełni wypali, jedyne co musimy zrobić to wyjąć końcówkę, usunąć z niej nagromadzony popiół i przejść do ula następnego w kolejności – i wykonać zabieg w kolejnym ulu. W przypadku dużych pasiek dobrym rozwiązaniem jest stosowanie większej liczby odymiaczy, nawet 3 – 5 sztuk. Nieprzerwana praca działania leku podczas większej ilości odymiaczy może zostać zrealizowana bez problemu. Nie czekamy wtedy, aż tabletka w naszym jednym odymiaczu wypali się do końca. W czasie wypalania uruchamiamy po prostu kolejne odymiacze, po jakimś czasie wracając do pierwszego. Odymienie jednej pszczelej rodziny to czas około dwóch minut.

Musimy zwrócić Państwa uwagę, że na czas kiedy stosować będziemy Apiwarol (około 20 minut) powinny zostać zamknięte otwory wentylacyjne, dennice oraz wlotki. Stosujemy lek przeciw warrozie głównie w porze wieczornej, kiedy mamy pewność, że pszczoły powróciły z oblotu. Pamiętajmy również, że aplikowanie Apiwarolu powinno nastąpić przy temperaturze nie mniejszej niż +10°C. Zastosowany lek działa skutecznie na roztocza, które znajdują się w ciałach samych pszczół. Lek nie niszczy form rozwojowych pasożyta i jego samego znajdującego się w zasklepionym czerwiu. Potwierdzono (wedle literatury), że najwyższa skuteczność, bo prawie 98%, uzyskać można w stanie bez zasklepionego czerwiu.

WYKONANIE:

• metalowe części ze stali nierdzewne zapewniają żywotność produktu
• waga – 0,13 kg
• wymiary : 500 x 60 x 50 mm
INFORMACJE DODATKOWE:
• służy do spalania tabletek Apivarolu
• wyjąć metalową siateczkę z obudowy
• na metalowej siateczce położyć
tabletkę, przy użyciu zapalniczki zapalić tabletkę
• wsunąć siateczkę do obudowy
• obudowę umieścić w ulu
• naciskając gruszkę gumową pompować powietrze rurką plastikową do obudowy odymiacza
• po spaleniu tabletki wyjąć siateczkę z obudowy, usunąć popiół i przejść do następnego ula