Firma Rodzinna założona w 1992 r.

Właściciele: Cecylia i Waldemar Badeńscy.

 

PPHU Nektar to:

Gospodarstwo pasieczne położone w Polsce północnej na Żuławach oraz w Kwitajnach koło Pasłęka. Bardzo urodzajne rolniczo ziemie w tej krainie są źródłem pozyskiwania obfitych zbiorów miodu rzepakowego z Żuław Wiślanych oraz najprzedniejszych miodów lipowych z największego parku lipowego w Europie. Miód lipowy pozyskiwany z naszych pasiek jest cenionym koncentratem nektaru lipowego w całej Polsce i nie tylko.

 

PPHU Nektar to:

Firma zajmująca się działalnością gospodarczą w szeroko rozumianej branży pszczelarskiej. Prowadzimy zakład zajmujący się standaryzacją i rozlewem miodu w słoje szklane, oraz inne opakowania do 200 litrowych beczek włącznie z przeznaczeniem dla odbiorców indywidualnych oraz hurtowych wprowadzając do obrotu handlowego Polski Miód na rynek krajowy oraz eksport. Zakład jest pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej, a stosowane technologie i HACCP zapewniają wysoką jakość oferowanych produktów.

Prowadzimy skup miodu od naszych stałych dostawców zwracając szczególną uwagę na jakość kupowanego miodu oraz warunki jego pozyskiwania. Jesteśmy Dystrybutorem Regionalnym Firmy PPHU Tomasz Łysoń jednego z liderów europejskiego rynku sprzętu pasiecznego. Prowadzimy sprzedaż w cenach producenta bardzo bogatej oferty sprzętu pszczelarskiego.

Oferujemy ule styropianowe i drewniane, miodarki ręczne i elektryczne dla każdej pasieki z wszelkiego typu ulami,wymianę  wosku na węzę pszczelą, wyposażenie pracowni pszczelarskiej - stoły, sita, pompy do miodu, odstojniki, urządzenia do odsklepiania i wytopu wosku. Różne typy odzieży pszczelarskiej, narzędzi i akcesoriów pszczelarskich. Pasze i tani cukier dla pszczół. Wszystko można nabyć w sprzedaży ratalnej.

Zapewniamy doradztwo fachowe i inwestycyjne dla pszczelarzy chcących zmodernizować swoją pasiekę korzystając z mechanizmów wsparcia ARiMR i ARR. Prowadzimy sprzedaż materiału hodowlanego - matek pszczelich, pakietów, rodzin pszczelich ułatwiającego pracę w pasiece i znacznie zwiększającego zbiory.

Organizujemy wspólnie z PPHU Tomasz Łysoń i Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Elblągu Targi Pszczelarskie w Karczowiskach, które na stałe weszły do kalendarza imprez pszczelarskich w Polsce i stale się rozwijają wzbogacając swoją ofertę. Dzięki współpracy z wiodącymi producentami sprzętu pszczelarskiego z całej Polski co roku w pierwszy weekend sierpnia zapraszamy pszczelarzy, konsumentów i miłośników pszczół na wystawy, prezentacje, pokazy i bogatym programem szkoleniowym dla zainteresowanych. Wszystko w klimacie święta w krainie pszczół z mnóstwem atrakcji.