Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności 

 w Karczowiskach

           Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności w Karczowiskach są imprezą promującą pszczelarstwo i produkty pszczele a także tradycyjną, ekologiczną żywność. Organizujemy je  ( Cecylia i Waldemar Badeńscy- właściciele PPHU Nektar)  wspólnie z  Tomaszem Łysoniem- producentem sprzętu pszczelarskiego. Od początku blisko współpracujemy z RZP Elbląg  z siedzibą w Starym Polu.

     Pierwsze Targi Pszczelarskie odbyły się w 2003 roku i od tej pory co roku odbywają się zawsze w pierwszy weekend sierpnia. Jednak już wtedy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród pszczelarzy, którzy mieli możliwość spotkania się, zaczerpnięcia wiedzy pszczelarskiej z wykładów organizowanych podczas targów, obejrzenia bogatego asortymentu sprzętu pszczelarskiego firm Tomasz Łysoń, Sułkowski, Adamek i wielu innych producentów oraz zrobienia zakupów w promocyjnych cenach. 

     Z biegiem lat targi przybrały większy wymiar. Przede wszystkim poza pszczelarzami odwiedzają nas zwykli konsumenci miodu i zdrowej żywności. Miody oferowane podczas imprezy pochodzą głównie z naszych pasiek ( wielokwiatowy, lipowy, rzepakowy, gryczany, akacjowy, spadziowy), jednak oprócz miodów oferujemy miody pitne, propolis, pierzgę, pyłek kwiatowy, kosmetyki naturalne i preparaty lecznicze, których głównym składnikiem są produkty pszczele. Impreza ta traktowana jest poniekąd jako piknik rodzinny, głównie ze względu na bogaty program sceniczny( koncerty zespołów, konkursy dla dzieci i dorosłych, pokazy) oraz wystawców oferujących podczas targów swoje produkty, m.in.: tradycyjne kiełbasy, pieczone domowym sposobem chleby i ciasta, wędzone ryby, oscypki, sery, nalewki, przetwory owocowe i warzywne.

     Zachęcam do zapoznania się z tegorocznym programem Targów Pszczelarskich i Tradycyjnej Żywności w Karczowiskach i serdecznie zapraszam do udziału w imprezie.

 

 

                                                                                                                                   Z pszczelarskim pozdrowieniem

                                                                                                                                   Organizator Waldemar Badeński