PROPOZYCJE DLA GRUP DZIECI I MŁODZIEŻY

ZAJĘCIA PSZCZELARSKIE

Jak wygląda pszczoła? Kto wchodzi w skład pszczelej rodziny? Jak się pozyskuje miód? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata?

Odpowiedzi, na te oraz wiele innych pytań, udzielimy w czasie trwania zajęć pszczelarskich. W zależności od grupy, modyfikujemy poruszane zagadnienia i dostosowujemy się do wieku uczniów.

Nasze zajęcia składają się z kilku części – opowiadamy o fascynującym świecie pszczoły miodnej, podpatrujemy życie rodzin pszczelich na pasiece i w specjalnie skonstruowanym domku do apiterapii, oprowadzamy po skansenie uli, pokazujemy jak pozyskuje się miód. Nasi odwiedzający degustują różne rodzaje miodów i poznają inne produkty pszczele: pyłek, wosk, propolis. Wykonują także świecę z wosku pszczelego.

Dodatkowo na zakończenie zajęć można zamówić ognisko i upiec kiełbaski.

Koszt warsztatów: prowadzenie zajęć, oprowadzanie po skansenie uli, degustacja miodów, warsztaty z przygotowania świeczki z wosku pszczelego – 25 zł / os.

Dodatkowo ognisko (w tym kiełbaska, bułka, woda mineralna) – 10 zł / os.

Czas zajęć – w zależności wybranego wariantu zajęć i liczebności grupy – od 2,5 – 4 godz.

Ze względu na zimowanie pszczół w sezonie zimowym ( listopad – marzec) z oferty wyłączone są odwiedziny w domku dla pszczół.

 

WARSZTATY PSZCZELE MYDEŁKA

Uczymy się robić mydełka glicerynowe z dodatkiem produktów pszczelich oraz roślin miododajnych.

Na warsztatach uczestnicy mogą samodzielnie stworzyć mydło o prozdrowotnym działaniu, z naturalnymi dodatkami, w ulubionym kolorze i zapachu oraz go zapakować. Warsztaty są wspaniałą okazją do przedstawienia ciekawostek o życiu pszczół. Pokazujemy jak wytwarzany jest miód i pyłek pszczeli, do czego służy pszczołom i ludziom. Opowiadamy także o roślinach miododajnych, które są wykorzystywane przy tworzeniu mydełek.

W ramach warsztatów oferujemy zwiedzanie skansenu pszczelarskiego.

Warsztaty są adresowane do grup ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, realizowane są całorocznie

Koszt warsztatów  – 35 zł / os.

Czas trwania: około 2 godziny

WARSZTATY DOMKI DLA ZAPYLACZY

Uczymy się robić domki dla dzikich pszczół.

W Polsce żyje ponad 470 gatunków dzikich pszczół. Ich liczba stale się zmniejsza. Możemy im pomóc, zapewniając odpowiednie schronienie. Każdy z nas może zaprosić te pożyteczne owady swojego otoczenia.

Na warsztatach każdy uczestnik przygotuje swój domek dla pszczół. Dodatkowo pozna rolę w naszym życiu dzikich pszczół oraz innych zapylaczy. W ramach warsztatów oferujemy zwiedzanie skansenu pszczelarskiego.

Warsztaty są adresowane do grup z przedszkoli, ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, realizowane są całorocznie

Koszt warsztatów – 30 zł / os.

Czas trwania: około 2 godziny

 

WARSZTATY ŚWIECZKI Z WOSKU PSZCZELEGO

Świece z wosku pszczelego oczyszczają powietrze, nie wydzielają dymu i są dobrą alternatywą dla alergików. Na warsztatach stworzymy własnoręcznie aż trzy świece z naturalnego wosku.  Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, skąd się bierze wosk i do czego jest używany.

W ramach warsztatów oferujemy zwiedzanie skansenu pszczelarskiego.

Warsztaty są adresowane do grup ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, realizowane są całorocznie

Koszt warsztatów – 30 zł / os.

Czas trwania: około 2 godziny

***

MIEJSCE: Centrum Pszczelarskie „Nektar” położone jest w ustronnym miejscu na Żuławach,
w Karczowiskach Górnych  - 4 km od Elbląga. Do dyspozycji odwiedzających mamy skansen pszczelarski, pasiekę edukacyjną, zadaszoną wiatę, miejsce na grilla i ognisko.

INFORMACJE/REZERWACJA:

e-mail: skansenpszczelarski@gmail.com

tel: 516 080 524

Karczowiska Górne 37

82-335 Gronowo Elbląskie

DO ZOBACZENIA!