PROPOZYCJE DLA DOROSŁYCH I RODZIN

WARSZTATY PSZCZELE MYDEŁKA 

W atmosferze pszczelarskiej pracowni, nauczymy się robić mydełka glicerynowe z dodatkiem produktów pszczelich oraz roślin miododajnych.

Praca nad kosmetykami będzie okazją do przedstawienia ciekawostek o życiu pszczół. Opowiemy jak wytwarzany jest miód, pyłek pszczeli i propolis, do czego służy pszczołom i jak jest wykorzystywany przez człowieka. Rozmawiać będziemy także o właściwościach ziół i ich wpływie na nasze zdrowie.

Dodatkowo w ramach warsztatów degustujemy miody naturalne i miody pitne.

Zapraszamy rodziny/ dorosłych min. 3 os. Koszt warsztatów  – od 99 zł za osobę (cena ostateczna uzależniona jest od liczby osób i dodatkowych atrakcji).

Czas trwania: około 2 godziny

 

WARSZTATY PSZCZELE KOSMETYKI

Nie od dzisiaj wiadomo, że produkty pszczele mają znakomite właściwości pielęgnacyjne. Miód użyty w kosmetykach nawilża i poprawia stan naszej skóry. Wosk działa ochronnie i regeneracyjnie, a pyłek pszczeli opóźnia procesy starzenia.

Na warsztatach, wykorzystując naturalne składniki, stworzymy samodzielnie odżywczy peeling i regenerujące masło do ciała z produktami pszczelimi. Będzie to doskonała okazja by się zrelaksować, zadbać o siebie i zgłębiać prozdrowotne właściwości produktów pszczelich.

Dodatkowo w ramach warsztatów degustujemy miody naturalne i miody pitne.

Zapraszamy dorosłych min. 4 os. Koszt warsztatów  – od 60 zł za os. (cena ostateczna uzależniona jest od liczby osób i dodatkowych atrakcji).

Czas trwania: około 2 godziny

 

WARSZTATY DOMKI DLA ZAPYLACZY

W Polsce żyje ponad 470 gatunków dzikich pszczół. Ich liczba stale się zmniejsza. Możemy im pomóc, zapewniając odpowiednie schronienie. Każdy z nas może zaprosić te pożyteczne owady swojego otoczenia. Na warsztatach każdy uczestnik przygotuje swój domek dla pszczół. Dodatkowo pozna rolę w naszym życiu dzikich pszczół oraz innych zapylaczy.

W ramach warsztatów degustujemy miody naturalne i miody pitne.

Zapraszamy rodziny/dorosłych min. 3 os. Koszt warsztatów  – od 50 zł za os. (cena ostateczna uzależniona jest od liczby osób i dodatkowych atrakcji).

Czas trwania: około 2 godziny

WARSZTATY ŚWIECZKI Z WOSKU PSZCZELEGO

Świece z wosku pszczelego oczyszczają powietrze, nie wydzielają dymu i są dobrą alternatywą dla alergików. Na warsztatach stworzymy własnoręcznie aż trzy świece z naturalnego wosku. Dodatkowo uczestnicy warsztatów dowiedzą się, skąd się bierze wosk i do czego jest używany.

W ramach warsztatów degustujemy miody naturalne i miody pitne oraz zwiedzamy skansen uli.

Zapraszamy rodziny/ dorosłych min. 3 os. Koszt warsztatów  – od 50 zł za os. (cena ostateczna uzależniona jest od liczby osób w grupie i dodatkowych atrakcji).

Czas trwania: około 2 godziny

 

WARSZTATY TABLICZKI Z WOSKU PSZCZELEGO

Najsłynniejsze tabliczki z wosku pszczelego pochodzą z Florencji i często są nazywane tabliczkami florenckimi. Co się na nie składa – wosk pszczeli, zioła, olejki eteryczne.  Pięknie wyglądają, mają także inne zalety.  Zapach wosku łagodzi dolegliwości oddechowe, oczyszcza i jonizuje powietrze. Połączenie wosku z olejkami eterycznymi potęguje działanie prozdrowotne obu składników.

Na warsztatach nauczymy się robić tabliczki z wosku pszczelego, z wykorzystaniem ziół i olejków eterycznych. Porozmawiamy sobie także o właściwościach składników i o tym, jak one powstają.

W ramach warsztatów degustujemy miody naturalne i miody pitne oraz zwiedzamy skansen uli.

Zapraszamy rodziny/ dorosłych min. 3 os. Koszt warsztatów  – od 60 zł za os. (cena ostateczna uzależniona jest od liczby osób i dodatkowych atrakcji).

Czas trwania: około 2 godziny

***

CENA:  na ceny naszych warsztatów ma wpływ liczba osób w grupie i zamówienie dodatkowych atrakcji: ogniska z kiełbaskami -  prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

MIEJSCE: Centrum Pszczelarskie „Nektar” położone jest w ustronnym miejscu na Żuławach,
w Karczowiskach Górnych  - 4 km od Elbląga. Do dyspozycji odwiedzających mamy skansen pszczelarski, pasiekę edukacyjną, zadaszoną wiatę, miejsce na grilla i ognisko.

INFORMACJE/REZERWACJA:

e-mail: skansenpszczelarski@gmail.com

tel: 516 080 524

Karczowiska Górne 37

82-335 Gronowo Elbląskie

DO ZOBACZENIA!