Pierścień dystansowy z przegonką (monolit) Wielkopolski/Ostrowski malowany-NOWOŚĆ

W1062_M

Nowy produkt

105,00 zł brutto

Więcej informacji

WIĘCEJ INFORMACJI

Każdy doświadczony pszczelarz wie jak bardzo wymagający jest moment miodobrania. Musi zostać on starannie zaplanowany. Dodatkowo bez większych opóźnień w działaniu. Sprawna realizacja procesu miodobrania daje komfort nie tylko pszczelarzowi, ale także samym pszczołom, wpływając pozytywnie na dalszy rozwój całej rodziny pszczelej. Dlatego dla optymalizacji Państwa działań pasiecznych, sztab konstruktorski Firmy LYSON przygotował specjalny typ pierścieni z przegonką monolityczną. Przed wprowadzeniem do oferty akcesorium było wielokrotnie przez nas testowane uzyskując doskonałe rezultaty. Pierścień z przegonką monolityczną stosujemy w momencie poprzedzającym samo wirowanie miodu.

Najlepiej jeśli jeden dzień przed wirowaniem miodu oddzielmy gniazdo pszczele od miodni. Dzięki temu w nocy pszczoły przechodzą z korpusów miodni do rodni. To bardzo pomysłowe rozwiązanie umożliwia sytuację, w której rano przy odbiorze korpusów z ula, w samej miodni jest bardzo niewielka ilość pszczół. Dodatkowo po zdjęciu korpusów zakładamy pajączek do otworu wejściowego – całość nakrywamy daszkiem i przechodzimy do wirowania ramek. Po zakończonym procesie wirowania ramek, ściągamy pierścień z przegonką i ponownie zakładamy korpusy. Pszczoły mogą wtedy spokojnie wejść do miodni, oczyścić ramki i zająć się ponownym zbiorem miodu umieszczając go w ramkach.

Duża skuteczność proponowanego akcesorium zapewniona jest dzięki zwiększonej przestrzeni między ramkami a przegonką. Wysoką wytrzymałość produktu uzyskaliśmy dzięki zwulkanizowaniu listwy ze styropianem. W skład naszej oferty wchodzi wiele akcesoriów usprawniających prace w pasiece. Zachęcamy do zapoznania się z oferta uli, urządzeń oraz odzieży przeznaczonej dla pszczelarzy. Nasze produkty dystrybuujemy do ponad 50 krajów na całym świecie. Świadczy to o bardzo wysokim stopniu zaufania naszych odbiorców oraz o funkcjonalności oferowanych urządzeń. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Firmy LYSON możesz zwiększyć optymalizację prac pasiecznych oraz wygenerować wysoką produktywność Twojej Pasieki. Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu naszej Firmy.

 

Typ WIELKOPOLSKI:
- wymiary: 447 x 447 x 50 mm

- waga: 1,16 kg


Typ DADANT :
- wymiary: 520 x 44,7 x 50 mm